Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları Gezegen Yayıncılık

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Gezegen Yayıncılık Sayfa 101 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Hazırlık

1. Hikâye konusu olan olay ve durumlar Türk edebiyatında zaman zaman ölçülü ve kafiyeli olarak anlatılmıştır. Mesnevi, manzum hikâye gibi nazım biçimleri ve türleri bu anlatım ihtiyacından doğmuştur. Eski dönemlerde hikâye ve roman konularını ölçülü ve kafiyeli biçimde anlatmaya şairler niçin ihtiyaç duymuştur? Görüşlerinizi açıklayınız.

  • Cevap: Olay ve durumlar her zaman şairler ve yazarlar tarafından anlatılmıştır. Bu bir ihtiyaçtır. O dönemde hikaye ve roman türü henüz oluşmamıştır. Bu yüzden şiirle anlatılmıştır. Örneğin destanlar. Manzum yazılan trajedi ve komediler gibi…

2. Attarlık, hallaçlık, nalbantlık, çerçilik, terzilik gibi mesleklerin günümüz toplumunda öneminin azalmasının ya da el emeğine dayalı böyle mesleklerin bazılarının bütünüyle yok olmasının sebebi nedir? Görüşlerinizi açıklayınız.

  • Cevap: Bu dönemin , çağın bir gereğidir. Kültürel ve teknolojik  değişim beraberinde her alanda görülecek değişimleri tetikler.

11. Sınıf Gezegen Yayıncılık Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap