Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Gezegen Yayıncılık

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Gezegen Yayıncılık Sayfa 77 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Hazırlık

1. Dünya edebiyatında olduğu gibi Türk edebiyatında da aşk, yaşama sevinci ve ölüm temalarının sıkça işlenmesinin nedeni nedir?

  • Cevap: Çünkü bu Dünya’da bazı konular evrensel temalardır. Evrensel temalar bütün şairler tarafından kullanılan aynı zamanda da Dünya’nın her tarafındaki okur tarafından ilgiyle okunan temalardır. İnsanın olduğu her yerde bu temalar kullanılmaya devam edecektir.

2. “Recaizade’de sadece sızlanmadan ibaret olan ölüm, Hamit’te hayatın karşıtı olarak hayatı büsbütün cazip kılan, kurcalanacak bir sırra dönüştür.” (İnci Enginün) sözünden ne anladığınızı söyleyiniz.

  • Cevap: Ölüm, her insan için bir gerçek olmasına rağmen her insanda farklı duygular uyandırır. Kimisi ölümden korkusunu işlerken kimisi ise ölümün gizi üzerinden ölümü anlatmayı tercih eder. Bu sözde de iki farklı şairin ölüm hakkındaki farklı görüşü anlatılmaktadır.

11. Sınıf Gezegen Yayıncılık Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap