Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 40

“9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40 Ödev Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 40

Hazırlık

1. Tanık olduğunuz bir olayı bir başkasına aktarırken olay aşamalarını nasıl sıralarsınız?

  • Cevap: Önce olayı kronolojik yani zaman sıralamasına göre anlatırım. Mesela olay ne zaman başlamış nasıl ilerlemiş ve nasıl son bulmuş şeklinde anlatırım.

2. Eskiden uzun kış gecelerinde köy odalarında toplanılır, halk hikâyeleri dinlenirdi. Hikâye anlatıcısı hikâyeyi en heyecanlı yerinde keser, devamını ertesi gün anlatırdı. Günümüzde bu geleneğin yerini ne almıştır?

  • Cevap: Bence bunun yerini yerli diziler arkası yarın dizi kuşakları almıştır. Mesela televizyonlardaki uzun süreli diziler yayınladıkları gün tam da olayların en heyecanlı yerlerinde kesilmekte ve sonrasında izleyicilerin merakla yeni bölümleri beklemeleri sağlanmaktadır.

3. Bir kişi ya da olaya ilişkin yeterli bilgi edinmeden peşin bir karara varmış olmanın sakıncaları nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Peşin hükümlü olmak insanı yanılgılara sürükler. Çünkü peşin hükümlü olmak aslında ön yargılı olmak özetle bir başkası hakkında gerçekleri bilmeden boş kafadan salmamaktır. Bu da hiç istemediğimiz olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.

9. Sınıf Ödev Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 40 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!