Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 75

“9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75 Ödev Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 75

Hazırlık

1. Şiirde ahengi sağlayan öğeler nelerdir? Araştırınız.

  • Cevap: Şiirde yer alan ahenk unsurları; ölçü (aruz, hece), kafiye, redif, aliterasyon, asonans ve kelime tekrarları olarak bilinmektedir. Ayrıca şiirde ahengi sağlamak için şairin duyguları ve yeteneği de oldukça önemlidir.

2. Bazı insanların duygularını güzel ve etkili ifade edebilmesinin sebepleri nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Kimilerine göre Allah vergisi bir kabiliyet kimilerine göre çok çalışmayla çok okumakla olan bir durumdur bu. Bence her ikisinin karışımıdır. İnsan hem dile hakim olabilmeli hem de disiplinli çalışmayla bu yeteneğini geliştirirse duyguları eşsiz ve kendine has bir şekilde ifade edebilir.

3. İnsanları dış görünüşleriyle değerlendirmek yanıltıcı olabilir mi? Tartışınız.

  • Cevap: Bence olabilir. Bazen üzeri yırtık pırtık bir insan gördüğümüzde ona acır veya ayıplarız ama belki çocukları için kendini feda eden biridir o. Ya da yüzmeyen birini görüp de mızıkçı deriz de belki onun kalp hastası olduğunu bilmeyiz. Gibi bir çok örnekte görüleceği üzere dış görünüş ile değerlendirmek doğru değildir.

9. Sınıf Ödev Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 75 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!