Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 204 Cevapları Öğün Yayınları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Öğün Yayınları Sayfa 204 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 204 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Sizce eski dönemlerde yazarların/şairlerin hayatlarını ve eserlerini anlatan eserler ortaya konmuş mudur? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Olmuştur. Çünkü geçmişte de bugünkü gibi şairlerin yazarların hayatlarını merak eden, onların nasıl yazdıklarını araştıran edebiyata meraklı bir kesim olmuştur. Bu merak sonucunda bazı tarihçiler veya yazarlar bu şairlerin yazarların hayatlarını anlattıkları tezkireler gibi eserler ortaya koymuşlardır.

2. Ünlü kişilerin hayatlarını anlatan eserleri okumak ilginizi çeker mi? Neden? Açıklayınız.

  • Cevap: Evet çeker, çünkü bu tür insanların yaşamlarını okumak, onların geçtikleri yolları anlamak bana ilham verir. Belki ben de onların geçtikleri bu yollardan geçersem onlar gibi başarılı olabilirim. Toplum önünde bilinen insanların yaşamları her zaman ilgi çekici olmaktadır.

9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap