Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 212 Cevapları Öğün Yayınları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Öğün Yayınları Sayfa 212 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 212 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Sizce günümüzde özel mektupların daha az yazılmasının nedenleri nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Günümüzde özel mektupların daha az yazılmasının en büyük sebebi elektronik ortamın sosyal medyanın gelişmesidir. Bu gelişmeler sayesinde insanlar cep telefonlarından, bilgisayarlarından daha hızlı bir şekilde mesajlarını karşıdakine iletebilmektedir.

2. Gönderici ile alıcı arasındaki yakınlık derecesi mektubun üslubunu sizce nasıl etkiler? Tartışınız.

  • Cevap: Bence yazılanların daha samimi olup olmamasını etkilemektedir. Çünkü eğer tanıdık ise onunla yazışırken daha senli benli bir dil kullanırız.

3. Karşılıklı konuşmalarda söylemeye zorlandığımız şeyleri kâğıda dökerek anlatmak bize ne gibi bir kolaylık sağlar? Tartışınız.

  • Cevap: Bazen insan bir şeyi söylemeye çalışırken zorlanır. Utanır belki de. Ama yazdığı zaman daha rahat daha açık bir ifade yöntemine gidebilir. Çünkü birinin gözlerine bakarak bir şey söylemek yerine yazarak duyguları ifade etme daha kolaydır.

4. Bir yazara mektup gönderecek olsaydınız mektup yazma planına uyma zorunluluğunu daha mı çok hissederdiniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Evet, çünkü o zaman mektubu daha kurallara uygun yazmak isterdim. Çünkü o zaman karşımdakine saygımdan ve aramızdaki mesafeden ötürü daha ağır, daha saygılı bir ifade yoluna gitmeyi tercih ederdim.

9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 212 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap