Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 218 Cevapları Öğün Yayınları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Öğün Yayınları Sayfa 218 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 218 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Günümüzde kullanılan elektronik postalar, mektup türünün özelliklerini tam anlamıyla taşımakta mıdır? Açıklayınız.

  • Cevap: Hayır tam anlamıyla taşımamaktadır. Ancak yine de onların işlevini görmektedir. Sonuçta insanlar birbirleri ile olan iletişimlerini daha hızlı ve daha rahat olarak bu yolla sağlayabilmektedirler.

2. “Mektuplar iki kişinin arasındadır ve bunların dışında kimse mektubu göremez.” Sizce elektronik postaların gizliliği var mıdır? Değerlendiriniz.

  • Cevap: Bence yoktur. Çünkü bu bilgileri ellerinde tutan elektronik postaların atıldığı siteler sonuçta istedikleri zaman paylaşımlarımızı görüntüleyebilirler. Bu da aslında mektubu başkalarının da görebileceği gerçeğini ortaya koymaktadır.

3. Sizce elektronik postalar, haberleşmede hız açısından günlük hayatta insanlara ne sağlar? Açıklayınız.

  • Cevap: Bence çok hızlı hatta anlık olduklarından insanların işlerini, duygu ve düşüncelerini çok daha hızlı bir4 şekilde karşıdakine iletmeyi sağladığından iletişimde de büyük öneme sahiptir. Ayrıca doğadan daha az ağaç kesilmesini sağladıkları için de değerlidirler.

4. İletişimdeki hızın günlük hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra olumsuz yönleri de den? Tartışınız.

  • Cevap: Olumsuz yönleri olarak bazen atmamamız gereken bazı mesajların bile bu hızda birden gitmesi nedeniyle yazanına sorunlar yaşattığını görürüz.

9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap