Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları Öğün Yayınları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Öğün Yayınları Sayfa 220 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. “Her şey adil olsaydı, şikâyet edebileceğimiz hiçbir şey kalmazdı.” Alex Rovira (Aleks Rovira), iyi Hayat Yukarıdaki sözle ilgili düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bu hayatta insan her zaman olumlu ya da güzel şeylerle karşılaşmamaktadır. Bazen yaşamın zorlukları da karşısına çıkar. Eğer bizler sadece gülü düşünseydik dikenin acısını kabullenmemiz zor olurdu. Bu anlamda yaşamın tek yönü olmadığını acısıyla tatlısıyla yaşandığını unutmamak gerekiyor.

2. Sizce mektupta ne anlattığımız mı yoksa duygu ve düşüncelerimizi nasıl ifade ettiğimiz mi daha önemlidir? Nedenini açıklayınız.

  • Cevap: Bence mektupta ne anlattığımız daha önemlidir. Çünkü insanı insan yapan duygu ve düşünceleridir. Bunlar olmadan yarım kalmış gibiyizdir. Bundan ötürü üsluptan çok konunun değerli olduğunu düşünmekteyim.

9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap