Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Aşağıdaki cümlelerde bulunan anlatım bozukluklarını belirleyiniz.

“Aşağıdaki cümlelerde bulunan anlatım bozukluklarını belirleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki cümlelerde bulunan anlatım bozukluklarını belirleyiniz.

Soru: Aşağıdaki cümlelerde bulunan anlatım bozukluklarını belirleyiniz.

  • Cevap: 

• “Bir anlatım biçimini bulmamış, bir sözcük düzeninin kesin, güçle söylenmemiş bir duygu, bir düşünce var olabilir mi?”

  • Cevap: “kesin,güçle” derken araya virgül koymamalı çünkü sıfat tamlamaları arasında virgül getirilemez.

• “Aşağı yukarı bir kırk elli yıl geriden, ulaştığı alanı, türlü yoldan, sırasına göre bilimden, sırasına göre bir yaşam ortamından, ya da başka sanatlar yolundan şiir okuru olmayan kişinin de içine sindirir.”

  • Cevap: Aşağı yukarı denildiği zaman bir elli yıl gibi net bir zaman dilimi getirilemez bu anlatım bozukluğuna yol açar.

• “Yüzyıl önce, o günün sayısı belirli birkaç müzikseveri için var olan bir symphonique ezginin, ses uyumunun bir ya da bu ezginin birkaç motifinin bugün opera yoluyla sokaklara döküldüğü gibi.”

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Gezegen Yayıncılık Sayfa 272 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap