Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdakilerden hangisi bu parçanın başlığı olmaya uygundur?

“Aşağıdakilerden hangisi bu parçanın başlığı olmaya uygundur?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdakilerden hangisi bu parçanın başlığı olmaya uygundur?

Gezi, genel olarak uzak bir yere gezme veya herhangi bir görevle giden kimsenin yolculuk esnasında gördüklerini, yaşadığı olayları veya gittiği yerle ilgili gözlem ve izlenimlerini içerir. Kısaca gezi; ülke dışında veya içinde yapılan yolculuğu, gidilip görülen yerleri, o yerlerde yaşayan insanları, onların yaşayışlarını, örf ve âdetlerini, o yerin tarihini ve gününü anlatan eserdir. Sırf gezip görme, inceleme ve araştırmada bulunma maksadıyla da geziler yapılır. Sonuçta gezi, yolculuk hatıralarıdır. Bazıları şahsî izlenimler bakımından zengindir, bazıları da verdikleri bilgi bakımından rapor veya makaleye yaklaşır.
Aşağıdakilerden hangisi bu parçanın başlığı olmaya uygundur?
A) Gezi Yazısı Nedir?
B) Niçin Gezi Yazısı Okuyoruz?
C) Niçin Gezi Yazısı Yazıyoruz?
D) Gezi Yazılarının Ortaya Çıkışı
E) Gezi Yazılarında Dil ve Anlatım

  • Cevap: A

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Hazırlık Ders Kitabı Sayfa 263 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!