Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

“Dostluk” hangi değerler üzerine bina edilir? Osman Bey’le Şeyh Edebâli’nin ilişkisinde bu değerlerden hangileri ön plandadır?

““Dostluk” hangi değerler üzerine bina edilir? Osman Bey’le Şeyh Edebâli’nin ilişkisinde bu değerlerden hangileri ön plandadır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

“Dostluk” hangi değerler üzerine bina edilir? Osman Bey’le Şeyh Edebâli’nin ilişkisinde bu değerlerden hangileri ön plandadır?

Soru: “Dostluk” hangi değerler üzerine bina edilir? Osman Bey’le Şeyh Edebâli’nin ilişkisinde bu değerlerden hangileri ön plandadır?

  • Cevap: Hayatı anlamlı bulmanın, mutlu olmanın ve önemli olduğumuzu hissetmenin yolu güzel dostluklardan geçer. Dostluğun olduğu yerlerde insani değerler gelişir ya da insani değerlerin olduğu yerlerde dostluklar çoğalır. Çünkü dostlukların olduğu yerde sevgi, erdem, sohbet vardır. Medeniyet bu kavramların üstünde yükselir. Dostluk, hep aradığımız kutsadığımız,  önemsediğimiz bir duygudur. Bir dostumuz yoksa dünyada kendimizi yalnız ve garip hissederiz.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Gezegen Yayıncılık Sayfa 195 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap