Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Eleştiri türünün Tanzimat ve Servetifünun dönemlerindeki diğer önemli sanatçılarını ve eserlerini belirleyerek aşağıdaki noktalı alana yazınız.

“Eleştiri türünün Tanzimat ve Servetifünun dönemlerindeki diğer önemli sanatçılarını ve eserlerini belirleyerek aşağıdaki noktalı alana yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Eleştiri türünün Tanzimat ve Servetifünun dönemlerindeki diğer önemli sanatçılarını ve eserlerini belirleyerek aşağıdaki noktalı alana yazınız.

Soru: Eleştiri türünün Tanzimat ve Servetifünun dönemlerindeki diğer önemli sanatçılarını ve eserlerini belirleyerek aşağıdaki noktalı alana yazınız.

  • Cevap: 

Tanzimat edebiyatında Namık Kemal’in “Lisan-ı Osmani’nin Edebiyatı Hakkında Bazı Mülahazatı Şamildir” adlı yazısı ilk eleştiri yazısı, yine Namık Kemal’in Ziya Paşa’nın “Harabat” adlı eserini eleştirdiği “Tahrib-i Harabat” adlı eseri de ilk eleştiri kitabı kabul edilir. Recaizade Mahmut Ekrem “Zemzeme” adlı eserinin 3.cildinin ön sözünde Muallim Naci’yi eleştirmiş, Muallim Naci de bu yazıya “Demdeme” adlı eseriyle cevap vermiştir. Bu dönemde Mizancı Murat Bey’in “Edebiyatımızın Numune-i İmtisalleri” adlı eseri de eleştiri türünde önemli bir yere sahiptir.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cem Yayınları Sayfa 237 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!