Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Faust’u “Hurrem Sultan” adlı metinle tür, üslup ve içerik açısından karşılaştırarak metinlerin benzer ve farklı yönlerini söyleyiniz.

“Faust’u “Hurrem Sultan” adlı metinle tür, üslup ve içerik açısından karşılaştırarak metinlerin benzer ve farklı yönlerini söyleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Faust’u “Hurrem Sultan” adlı metinle tür, üslup ve içerik açısından karşılaştırarak metinlerin benzer ve farklı yönlerini söyleyiniz.

Soru: Faust’u “Hurrem Sultan” adlı metinle tür, üslup ve içerik açısından karşılaştırarak metinlerin benzer ve farklı yönlerini söyleyiniz.

  • Cevap: Her iki metinde de betimlemeler ve öyküleyici anlatım ön plandadır. Her iki metinde kurgusaldır. Her iki metinde de kahramanlar yüksek zümreden seçilmiştir. Her iki metinde de klasizmin etkileri görülmektedir. Ancak Hürrem Sultan Metni göstermeye bağlı metin iken Faust anlatmaya bağlı bir metindir. Farklı kültürel öğeleri barındırmaktadırlar. Üslup bakımından ise Faust daha sade bir dile sahiptir.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Gezegen Yayıncılık Sayfa 237 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap