Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

“Kurban” adlı oyunda ana çatışmalar iki erkek ve iki kadın kahraman üzerinden verilmiştir. Aşağıdaki şemadan yola çıkarak bu duruma metinden örnekler veriniz.

““Kurban” adlı oyunda ana çatışmalar iki erkek ve iki kadın kahraman üzerinden verilmiştir. Aşağıdaki şemadan yola çıkarak bu duruma metinden örnekler veriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

“Kurban” adlı oyunda ana çatışmalar iki erkek ve iki kadın kahraman üzerinden verilmiştir. Aşağıdaki şemadan yola çıkarak bu duruma metinden örnekler veriniz.

Soru: “Kurban” adlı oyunda ana çatışmalar iki erkek ve iki kadın kahraman üzerinden verilmiştir. Aşağıdaki şemadan yola çıkarak bu duruma metinden örnekler veriniz.

  • Cevap: “Kurban” adlı oyunda ana çatışmalar iki erkek ve iki kadın kahraman üzerinden verilmiştir. Örneğin, Mahmut’un Mirza ile olan çatışması, Gülsüm’ün Zehra ile olan çatışması gibi. Ayrıca Zehra’nın kuma getirilmesi konusundaki çatışması da önemlidir. Örnek olarak, Mahmut ve Mirza arasında yaşanan çatışmada Mirza, Mahmut’un özgürlüğünü kısıtlamak ve onun ailesi üzerinde baskı kurmak istemektedir. Bu çatışmada Mahmut, kendi istekleriyle Mirza’nın baskısına karşı koyar ve kendi ailesiyle birlikte yaşamak için mücadele eder. Benzer şekilde, Gülsüm ve Zehra arasındaki çatışmada Gülsüm, Zehra’nın varlığını kabul etmek istemez ve onu yok sayar. Ancak Zehra, kendi varlığını ve ailesinin yaşamını korumak için mücadele eder. Bu çatışmalar, geleneksel toplumda erkeklerin egemenliği ve kadınların baskı altında olması gibi konulara da işaret etmektedir.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Ordinat Yayınları Sayfa 227 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!