Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Metinden yansıyan toplumsal ve kültürel değerler nelerdir? Bu değerlerin içinde yaşadığınız toplumdaki yeri nedir? Açıklayınız.

“Metinden yansıyan toplumsal ve kültürel değerler nelerdir? Bu değerlerin içinde yaşadığınız toplumdaki yeri nedir? Açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Metinden yansıyan toplumsal ve kültürel değerler nelerdir? Bu değerlerin içinde yaşadığınız toplumdaki yeri nedir? Açıklayınız.

Soru: Metinden yansıyan toplumsal ve kültürel değerler nelerdir? Bu değerlerin içinde yaşadığınız toplumdaki yeri nedir? Açıklayınız.

  • Cevap: Oğuzların İslamiyet’in etkisiyle birlikte  bu dine ait Allah, melekler, ahiret inancının topluma yansıdığını görmekteyiz. Aynı zamanda toplum yaşayışına bağlı olarak iç içe yaşamanın etkisi olarak maneviyata verilen değeri görmekteyiz. Bu anlamda bu değerlerin tamamı artarak günümüzde de görülmekte ve son derece büyük bir önem verilmektedir. Özellikle de toplumun tamamına yakının Müslüman olduğu toplumda İslam kültürü ve onun etkileri ön plandadır.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Düşler Yayıncılık Sayfa 32 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap