Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Mülakat türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, yayın organları ve teknolojinin etkisini değerlendiriniz.

“Mülakat türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, yayın organları ve teknolojinin etkisini değerlendiriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Mülakat türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, yayın organları ve teknolojinin etkisini değerlendiriniz.

Soru: Mülakat türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, yayın organları ve teknolojinin etkisini değerlendiriniz.

  • Cevap: Ünlü kişilerin tanıtılması ya da toplumu ilgilendiren bir konu hakkında bilgi toplanması amacıyla ünlü kişilerle ya da çeşitli uzman kişilerle yapılan görüşmelerdir. Mülakatta hazırlanan sorular, mülakatın yapılacağı kişiye sözlü bir şekilde sorulur; alınan cevaplar ya not alınır ya da ses kayıt cihazlarıyla kaydedilir. Sonrasında yazıya aktarılıp gazete ve dergilerde yayımlanır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle mülakatlar telefonda veya e-posta yoluyla da yapılabilmektedir.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cem Yayınları Sayfa 259 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!