Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Noktalama işaretleri ilk kez Tanzimat Edebiyatı Dönemi’nde kullanılmaya başlanmıştır. Noktalama işaretlerinin yazı dilindeki yeri ve önemi nedir? Düşüncelerinizi açıklayınız.

“Noktalama işaretleri ilk kez Tanzimat Edebiyatı Dönemi’nde kullanılmaya başlanmıştır. Noktalama işaretlerinin yazı dilindeki yeri ve önemi nedir? Düşüncelerinizi açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Noktalama işaretleri ilk kez Tanzimat Edebiyatı Dönemi’nde kullanılmaya başlanmıştır. Noktalama işaretlerinin yazı dilindeki yeri ve önemi nedir? Düşüncelerinizi açıklayınız.

Soru: Noktalama işaretleri ilk kez Tanzimat Edebiyatı Dönemi’nde kullanılmaya başlanmıştır. Noktalama işaretlerinin yazı dilindeki yeri ve önemi nedir? Düşüncelerinizi açıklayınız.

  • Cevap: Duygu ve düşünceleri daha açık ifade etmek, cümlenin yapısını ve duraklama noktalarını belirlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere noktalama işaretleri kullanılır. Cümlenin ne zaman bittiği, cümlede hangi duygunun olduğu, metin okurken nerede nasıl tepki vermemiz gerektiği gibi durumlar noktalama işaretleri sayesinde bellidir. Hele ki tanımadığımız birisinin yazdığı bir şeyi okurken noktalama daha da önemlidir. Çünkü kendimize ait olmayan bir metni başkalarına aktarırız. Metin, dolayısıyla fikir, bize ait olmadığı için duygunun nerede verilmesi gerektiğini, nerede durmamız gerektiğini ancak noktalamayla anlarız.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Gezegen Yayıncılık Sayfa 126 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap