Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Okuduğunuz metindeki olayı özetleyiniz.

“Okuduğunuz metindeki olayı özetleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Okuduğunuz metindeki olayı özetleyiniz.

Soru: Okuduğunuz metindeki olayı özetleyiniz.

  • Cevap: Deli Dumrul’un kuru çayın üzerine bir köprü yaptırması, Deli Dumrul’un köprüden geçenlerden ve geçmeyenlerden zorla da olsa  para alması. Daha sonra Köprünün yamacına bir obaya  gelerek obadan bir delikanlının vefat ettiğini öğrenmesi bunun üzerine Deli Dumrul’un Azrail’e kafa tutması. Bunun üzerine Azrail’in Deli Dumrul’un karşısına çıkması, Deli Dumrul’un Azrail ile  kapışması ve Azrail’e yenilmesi. Deli Dumrul’un Allah’a bağışlanması için yalvarması. Deli Dumrul’un canı karşı can bulması için annesi ve babasından can istemesi Deli Dumrul’a eşinin can vermesi Allah’ın Deli Dumrul’un Anne ve babasının Deli Dumrul yerine canlarını alması,  Deli Dumrul ve eşinin ömürlerinin uzaması Dede Korkut’un gelip dua etmesi…

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Düşler Yayıncılık Sayfa 31 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap