Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sefiller adlı metinde kişilerin fiziksel ve psikolojik özelliklerini belirleyiniz.

“Sefiller adlı metinde kişilerin fiziksel ve psikolojik özelliklerini belirleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sefiller adlı metinde kişilerin fiziksel ve psikolojik özelliklerini belirleyiniz.

Soru: Sefiller adlı metinde kişilerin fiziksel ve psikolojik özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap: 

Jean Valjean: Uzun mahkûmluk dönemi Jean Valjean’a insani duygularını unutturmuştur. Kendisine yapılan iyiliğe kötülükle karşılık vermiş ama daha sonra insani duygularını yeniden kazanmıştır. Hapisten yeni çıktığı için bakımsız, sefil bir haldedir.

Rahip: Rahip çok iyi ve affedici bir insandır. Kendisine yapılan kötülüğe bile iyilikle karşılık verir. Rahibin fiziksel özellikleriyle ilgili bir detay metinde yer almamaktadır.

Madam Magloire: Rahibin her dediğini yerine getiren birisidir.

Javert: Sürekli Jean Valjean’ın peşindedir. Onu yakalamaya çalışmaktadır. Ama Jean Valjean’ın ona yaptığı iyiliğe kayıtsız kalmamıştır. Tam bir görev adamıdır ve bundan dolayı intihar eder.

– Metinde yer alan diğer kişilerin fiziksel ve psikolojik özelliklerine değinilmemiştir.

ALTERNATİF ÇÖZÜM

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 162 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!