Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Yardımseverlik, sabır veya adalet konularından birini seçiniz. “Okuma Çalışmalarında öğrendiğiniz fabl türünün özelliklerini dikkate alarak bir fabl yazınız.

“Yardımseverlik, sabır veya adalet konularından birini seçiniz. “Okuma Çalışmalarında öğrendiğiniz fabl türünün özelliklerini dikkate alarak bir fabl yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yardımseverlik, sabır veya adalet konularından birini seçiniz. “Okuma Çalışmalarında öğrendiğiniz fabl türünün özelliklerini dikkate alarak bir fabl yazınız.

Soru: Yardımseverlik, sabır veya adalet konularından birini seçiniz. “Okuma Çalışmalarında öğrendiğiniz fabl türünün özelliklerini dikkate alarak bir fabl yazınız.

  • cevap: EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARMAK

Kolay mıdır sanırsınız hayat denilen bu karmaşada ayakta kalabilmek? Hiç de kolay değildir. Çünkü hayat insanı bir oraya bir buraya savurmaktadır. Bakın etrafınıza ekmek kavgasını yapan insanlara dikkatlice bakın. Göreceksiniz ki er gibi çalışarak alın teri dökerek ekmeğini taştan çıkaran nice yiğitler namuslu vatandaşlar vardır. İşte ekmeğini taştan çıkaran karınca Volkan’ın hikayesidir bu. Karınca Volkan sabah akşam çalışır didinir ona verilen işleri kırmızı karınca dostu Hasan ile hep zamanında doğru şekilde bitirirlermiş. Ama gel gör ki onlar alın teriyle çalışırken bir de yan gelip yatan sabah akşam lak lak eden bir çirkin karınca Asrın varmış. O istermiş ki sabah akşam balık piş ağzıma düş oynasın takılsın işleri de Volkan ile Hasan yapsın. Bir gün aç kalmış kalınca da karıncaların kabile şefi karınca Orhan Gazi’ye gitmiş. Gazi kovmuş Asrın’ı. Asrın da ne yapsın Volkan ve Hasan’a gitmiş. Kıramamışlar hep beraber büyük karınca amcaları Devrim’e gitmişler. Devrim affetmiş Asrın’ı ama ders olsun diye de kulağını çekmiş. Sonra mutlu mesut yaşayan Volkan ile Hasan’ın aksine Asrın bu olaydan üç gün sonra ölmüş.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 72 Cevapları (MESEM) ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap