Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Anı türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

“Anı türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Anı türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

Soru: Anı türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

  • Cevap: Anı türünün ortaya çıkışında insandaki anlatma ihtiyacı etkilidir. Bu anlatma ihtiyacını kimisi bir kurgu içinde yapar, kimisi de bizzat yaşananları anlatır. Anı türünde de yaşananlar ve tanıklıklar anlatılır. Anı türü yazılı bir şekilde ortaya çıkmadan da insanlar birbirlerine yaşadıklarını sözlü bir şekilde anlatmıştır. Bu anlatılanların yazıya aktarılması düşüncesiyle de bu türün ilk adımları atılmıştır. Tanzimat’la birlikte Türk toplumu ve edebiyatı yüzünü Batı’ya dönmüş ve anı türünün Batılı anlamda örnekler verilmeye başlanmıştır.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 229 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!