Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Başınızdan geçen, sizi etkileyen bir olayı anı türünün özelliklerine uygun biçimde anlatınız.

“Başınızdan geçen, sizi etkileyen bir olayı anı türünün özelliklerine uygun biçimde anlatınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Başınızdan geçen, sizi etkileyen bir olayı anı türünün özelliklerine uygun biçimde anlatınız.

Soru: Başınızdan geçen, sizi etkileyen bir olayı anı türünün özelliklerine uygun biçimde anlatınız.

  • Cevap: 

16 yaşımın doğum günü sabahı, okula gitmek için erkenden kalktım. O gün, doğum günümü unuttuğumu düşünerek biraz üzgün hissediyordum. Okulda arkadaşlarımın benimle normal davrandığını gördüğümde, bu düşüncem daha da güçlendi. Teneffüste ise sınıfta olup bitenler her şeyi değiştirdi.

Arkadaşlarım, öğretmenimizle birlikte bana sürpriz bir doğum günü partisi hazırlamıştı. Sınıfa girdiğimde her yer süslenmişti ve masanın üzerinde büyük bir pasta vardı. O an yaşadığım şaşkınlık ve mutluluk tarif edilemezdi. Arkadaşlarımın ve öğretmenimin bu düşünceli hareketi, bana ne kadar değer verildiğini hissettirdi. Pastayı üflerken, yanımda olan insanların önemini ve değerini bir kez daha anladım.

Bu sürpriz, benim için sadece unutulmaz bir doğum günü değil, aynı zamanda dostluk ve sevginin değerini anlamamı sağlayan bir deneyimdi. O günden sonra, hayatımdaki küçük mutlulukları ve etrafımdaki insanları daha çok takdir etmeye başladım.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 233 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!