Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bu hikâyede yay ayraçla belirtilen yerlere uygun noktalama işaretlerini getiriniz.

“Bu hikâyede yay ayraçla belirtilen yerlere uygun noktalama işaretlerini getiriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bu hikâyede yay ayraçla belirtilen yerlere uygun noktalama işaretlerini getiriniz.

Soru: Bu hikâyede yay ayraçla belirtilen yerlere uygun noktalama işaretlerini getiriniz.

  • Cevap: Bir adam okyanus sahilinde yürüyüş yaparken denize telaşla bir şeyler atan birine rastlar. Biraz daha yaklaşınca bu kişinin, sahile vurmuş denizyıldızlarını denize attığını fark eder ve( : ) “Niçin bu denizyıldızlarını denize atıyorsun( ? )” diye sorar. Topladıklarını hızla denize atmaya devam eden kişi, “Yaşamaları için.” yanıtını verince adam şaşkınlıkla: “iyi ama burada binlerce denizyıldızı var( . ) Hepsini atmanıza imkân yok. Sizin bunları denize atmanız neyi değiştirecek ki( ? )” der. Yerden bir denizyıldızı daha alıp denize atan kişi( : ) “Bak onun için çok şey değişti.” karşılığını verir.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Ordinat Yayınları Sayfa 69 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!