Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Gezi yazılarında ön araştırma yapma, gözlem yapma, not alma, fotoğraf çekme, önemli ve ilginç noktaları tespit etme ve betimlemelerden yararlanma gibi unsurların etkisini değerlendiriniz.

“Gezi yazılarında ön araştırma yapma, gözlem yapma, not alma, fotoğraf çekme, önemli ve ilginç noktaları tespit etme ve betimlemelerden yararlanma gibi unsurların etkisini değerlendiriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Gezi yazılarında ön araştırma yapma, gözlem yapma, not alma, fotoğraf çekme, önemli ve ilginç noktaları tespit etme ve betimlemelerden yararlanma gibi unsurların etkisini değerlendiriniz.

Soru: Gezi yazılarında ön araştırma yapma, gözlem yapma, not alma, fotoğraf çekme, önemli ve ilginç noktaları tespit etme ve betimlemelerden yararlanma gibi unsurların etkisini değerlendiriniz.

  • Cevap: 

– Gezi yapmaya karar verdiğimiz yerle ilgili nereler gidilmeli, görülmesi gereken yerler nerelerdir gibi mutlaka bir ön araştırma yapmak gerekir, gidilecek yerlerin iklim koşullarıyla ilgili bilgi sahibi olmak da çok önemlidir.

– Yazıda anlatılacak yerlerin eksiksiz ve başarılı bir şekilde okuyucuya aktarılabilmesi için mutlaka çok iyi gözlemlerin yapılması ve notların alınması gerekir. Ayrıca yazıda kullanılmak üzere anlatılan yerlerin fotoğraflarının çekilmesi yazıda görsel materyal kullanmak adına çok önemlidir.

– Yapılan gözlemler sonucunda elde edilen bilgilerin önem sırasına göre sıraya sokulması yazının ilgi çekiciliği açısında önemlidir. Yapılan gözlemler en başarılı şekilde etkileyici betimlemeler yapılarak okuyucuya aktarılır.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 275 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!