Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Haber metni türünün ortaya çıkmasında yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

“Haber metni türünün ortaya çıkmasında yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Haber metni türünün ortaya çıkmasında yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

Soru: Haber metni türünün ortaya çıkmasında yazılı kültürün, toplumsal değişim ve etkileşimlerin, yayın organlarının ve teknolojinin etkisini belirtiniz.

  • Cevap: Haber metni gazete çevresinde gelişen bir türdür. Yani gazete diye bir şey olmasaydı haber metni diye bir şey de olmayacaktı. Gazete de yazılı kültürün içinde yer aldığı için gazete yazılı kültür içinde yer almaktadır. Gazete de bizde Tanzimat’la birlikte görülmeye başlanmıştır. Tanzimat’la birlikte yönümüzü Batı’ya dönmemiz gazetecilik faaliyetlerinin başlamasında etkili olmuştur. Günümüzde ise internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yazılı gazete önemini kaybetmiş daha çok internet üzerinden yayın yapan haber siteleri ve sosyal medya ağları önemli hale gelmiştir.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 243 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!