Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Metinde başvurulan anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yollarını belirleyiniz. Bunların metindeki işlevlerini açıklayınız.

“Metinde başvurulan anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yollarını belirleyiniz. Bunların metindeki işlevlerini açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Metinde başvurulan anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yollarını belirleyiniz. Bunların metindeki işlevlerini açıklayınız.

Soru: Metinde başvurulan anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yollarını belirleyiniz. Bunların metindeki işlevlerini açıklayınız.

  • Cevap: Metinde söyleşmeye bağlı anlatım ve açıklayıcı anlatım kullanılmıştır. Düşünceyi geliştirme yolu olarak da örneklendirme, benzetme ve karşılaştırmaya başvurulmuştur. Kullanılan anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yolları metinde ifade edilmek istenen düşünceleri somutlaştırmış ve ilgi çekici hâle getirmiştir.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cem Yayınları Sayfa 259 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!