Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz.

“Metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz.

Soru: Metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz.

  • Cevap: 

Metnin Ana Düşüncesi: Türk edebiyatının tarih boyunca farklı dönemlere ayrıldığı ve bu dönemlerin din, dil, siyaset, coğrafya ve kültür gibi unsurlarla şekillendiği.

Yardımcı Düşünceler:

Türk edebiyatı İslamiyet’in kabulünden önceki dönem, İslamiyet etkisinde gelişen dönem ve Batı etkisinde gelişen dönem olmak üzere üç ana dönemde incelenir.

İslamiyet öncesi Türk edebiyatı sözlü ve yazılı dönemler olarak ikiye ayrılır, bu dönemde sav, sagu, koşuk ve destan türlerinde ürünler verilir.

İslamiyet etkisinde gelişen Türk edebiyatı, X. yüzyıldan itibaren İslamiyet’i kabul eden Türkler tarafından oluşturulur ve halk edebiyatı ile divan edebiyatı olmak üzere iki koldan ilerler.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 24 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!