Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Okuduğunuz metin ve edindiğiniz bilgilerden hareketle bir mülakat hazırlayınız. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra hazırladığınız mülakatı defterinize yazınız.

“Okuduğunuz metin ve edindiğiniz bilgilerden hareketle bir mülakat hazırlayınız. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra hazırladığınız mülakatı defterinize yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Okuduğunuz metin ve edindiğiniz bilgilerden hareketle bir mülakat hazırlayınız. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra hazırladığınız mülakatı defterinize yazınız.

Soru: Okuduğunuz metin ve edindiğiniz bilgilerden hareketle bir mülakat hazırlayınız. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra hazırladığınız mülakatı defterinize yazınız.

  • Cevap: 

“OKUL MÜDÜRÜMÜZ İSMAİL DAL İLE MÜLAKAT”

Yavuz Keskin: Kaç yıldır idarecilik yapıyorsunuz?

İsmail Dal: Sekiz yıldır idarecilik yapıyorum. Beş yıl müdür yardımcılığı yaptıktan sonra müdürlük sınavını kazanarak okulumuza müdür olarak atandım.

 

Yavuz Keskin: Okulumuzun başarısını nasıl görüyorsunuz?

İsmail Dal: Okulumuz çevre okullara göre gerek LGS sınavında gerek ilçe genelinde yapılan yarışmalarda iyi durumdadır ancak henüz istenilen seviyede değiliz.

 

Yavuz Keskin: İstenilen seviye derken neyi kastettiniz?

İsmail Dal: Okulumuzun ilçe hatta il genelinde LGS ile öğrenci alan okulları kazandırma oranında birinciliği hedefliyoruz.

 

Yavuz Keskin: Bu hedefe ulaşmak için neler yapıyorsunuz veya yapmayı düşünüyorsunuz?

İsmail Dal: Hafta sonlarında LGS kurslarımız var. Bu kurslarda her bir öğrencimizi kursta görevli öğretmenlerimize zimmetliyoruz. Bu öğrencilerin her türlü takibini bu öğretmenlerimiz yapıyor. Evdeki çalışmaları, deneme sonuçları, günlük ders çalışma programları ve hedefleri… Yedikleri yemeğe kadar takip ediyoruz öğrencilerimizi.

 

Yavuz Keskin: Bu çalışmalarınızın olumlu sonuçları oldu mu?

İsmail Dal: Tabii oldu. İki sene önce LGS sınavına giren 64 öğrencimizden 33 tanesi sınavla alan liselere yerleşmişti. Geçen sene ise 67 öğrencimizin 52 tanesi sınavla alan bir liseye yerleşti. Bunlardan 12 tanesi de fen lisesini kazandı. Bu sene bu oranı %90’a çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Yavuz Keskin: Zaman ayırıp sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

İsmail Dal: ben size teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cem Yayınları Sayfa 270 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!