Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Romandaki olay örgüsünü hikâye formunda yazınız.

“Romandaki olay örgüsünü hikâye formunda yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Romandaki olay örgüsünü hikâye formunda yazınız.

Soru: Romandaki olay örgüsünü hikâye formunda yazınız.

  • Cevap: 

Raskolnikov adında bir genç St. Petersburg’da yaşamaktadır. Fakir bir öğrenci olarak hayatını sürdürmektedir. Bir gün, maddi sıkıntılar içindeyken, bir kadını öldürür ve onunla birlikte değerli eşyalarını çalar. Bu suçun ardından Raskolnikov, suçlu hissetmeye başlar ve suçunu örtbas etmeye çalışır.

Ancak suçun izleri onu rahatsız etmeye devam eder ve polis soruşturması hızla yaklaşır. Raskolnikov, içsel çatışmalar yaşarken, aynı zamanda bir suçlu gibi davranmaktan kaçınmaya çalışır. Bir yandan Sonia adında bir fahişeye yardım etmeye başlar ve onunla yakınlaşır.

Sonunda, Raskolnikov’un suçu gün yüzüne çıkar. Ancak, onu dönüştüren şey, içsel bir aydınlanma yaşamasıdır. Suçunu itiraf eder ve vicdanını temizler

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 183 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!