Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sekiz Pasifik Adası Sulara Gömüldü adlı metin ile metnin konusu, amacı ve hedef kitlesi arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

“Sekiz Pasifik Adası Sulara Gömüldü adlı metin ile metnin konusu, amacı ve hedef kitlesi arasındaki ilişkiyi açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sekiz Pasifik Adası Sulara Gömüldü adlı metin ile metnin konusu, amacı ve hedef kitlesi arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

Soru: Sekiz Pasifik Adası Sulara Gömüldü adlı metin ile metnin konusu, amacı ve hedef kitlesi arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

  • Cevap: Metnin konusu Pasifiklerde bazı adaların deniz seviyesinin yükselmesi sonucu bazı adaların kaybolmasıdır. Amacı bu durumla ilgili bilgi vermek ve bu duruma dikkat çekmektir. Hedef kitlesi bu tür konulara meraklı dergi okurudur. Dergiler gazete gibi halkın geneline hitap etmez, belli bir alana ilgisi olan kişiler dergileri takip eder. Bu haber de coğrafyaya, doğa olaylarına özel ilgisi olan insanlar tarafından okunmaktadır.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 247 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!