Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasında hangi uygarlıklar etkili olmuştur? Bu uygarlıkların edebiyatımızdaki rollerini açıklayınız.

“Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasında hangi uygarlıklar etkili olmuştur? Bu uygarlıkların edebiyatımızdaki rollerini açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasında hangi uygarlıklar etkili olmuştur? Bu uygarlıkların edebiyatımızdaki rollerini açıklayınız.

Soru: Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasında hangi uygarlıklar etkili olmuştur? Bu uygarlıkların edebiyatımızdaki rollerini açıklayınız.

  • Cevap: Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasında İslam medeniyeti, İslamiyet’in kabulünden önceki Türk edebiyatını etkileyen unsurlardan biridir. Ayrıca İslamiyet etkisinde gelişen Türk edebiyatı da İslam medeniyeti ile bağlantılıdır. Batı etkisinde gelişen Türk edebiyatı ise Batı uygarlığının etkisi altındaki bir dönemi temsil eder.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 24 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!