Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yukarıda Türk destanlarıyla ilgili öğrenci görüşlerine yer verilmiştir. Hangi öğrencilerin görüşleri doğrudur? Gerekçesiyle belirtiniz.

“Yukarıda Türk destanlarıyla ilgili öğrenci görüşlerine yer verilmiştir. Hangi öğrencilerin görüşleri doğrudur? Gerekçesiyle belirtiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yukarıda Türk destanlarıyla ilgili öğrenci görüşlerine yer verilmiştir. Hangi öğrencilerin görüşleri doğrudur? Gerekçesiyle belirtiniz.

Soru: Yukarıda Türk destanlarıyla ilgili öğrenci görüşlerine yer verilmiştir. Hangi öğrencilerin görüşleri doğrudur? Gerekçesiyle belirtiniz.

  • Cevap: 

Öğrencilerin görüşlerini şu şekilde aktarabiliriz:

  • Ali’nin görüşü yanlıştır. Çünkü Türk destanları bir bütün halinde yazıya geçirilememiştir. Ayrıca Türk destanlarına ait bilgilere Yunan ve Latin kaynaklarında değil İran, Çin ve Arap kaynaklarından ulaşılabilmektedir.
  • Ahmet’in görüşü doğrudur. Türk destanları içerisinde üç aşamayı tamamlayan yoktur.
  • Fatma’nın görüşü doğrudur. Doğuş, yayılma ve derleme aşamalarının üçünden de geçen bir Türk destanı yoktur.
  • Ayşe’nin görüşü doğrudur. Doğuş, yayılma ve derleme aşamalarının üçünden de geçen bir Türk destanı yoktur.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 132 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!