Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yüzyıllar önce şiir söyleyen Yunus Emre’nin bugün geniş çevrelerce tanınmasının ve sevilmesinin nedeni ne olabilir? Tartışınız.

“Yüzyıllar önce şiir söyleyen Yunus Emre’nin bugün geniş çevrelerce tanınmasının ve sevilmesinin nedeni ne olabilir? Tartışınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yüzyıllar önce şiir söyleyen Yunus Emre’nin bugün geniş çevrelerce tanınmasının ve sevilmesinin nedeni ne olabilir? Tartışınız.

Soru: Yüzyıllar önce şiir söyleyen Yunus Emre’nin bugün geniş çevrelerce tanınmasının ve sevilmesinin nedeni ne olabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Yunus Emre, Anadolu’da dünyaya gelmiş Anadolu’nun Türk-İslam kültürüyle bütünleşmesini sağlayan çok önemli isimlerdendir. Dünya çapında pek çok üniversitede kurulan Yunus Emre Enstitülerinde şiirleri incelenmektedir. Yunus Emre ve onun gibi birçok gönül dostu Anadolu’nun Türk kültürüyle harmanlanmasını sağlamıştır.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 88 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!