Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 120

“9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120 Ödev Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 120

Hazırlık

1. Bir Doğu masalı olan Binbir Gece Masalları, Batı’da da ilgi görmüş ve sinemaya uyarlanmıştır. Binbir Gece Masalları’nın Batı’da ilgi görmesinin sebepleri nelerdir? Tartışınız

  • Cevap: Binbir Gece Masalları’nın Batı’da ilgi görmesinin sebepleri arasında egzotik ve büyülü ögelerle dolu olması, farklı kültürlerle ilgili merakı tatmin etmesi ve evrensel temalar içermesi yer alabilir.

2. Sözlü kültür ürünü olan masalların anlatıcısının ve anlatıldığı ortamın değişmesinin dinleyici üzerindeki etkisi hakkında görüşlerinizi belirtiniz.

  • Cevap: Masalların anlatıcısının ve anlatıldığı ortamın değişmesi, dinleyicinin masala olan ilgisini ve algısını değiştirebilir. Anlatıcının tonu, vurgusu ve masalı nasıl aktardığı masalın etkisini artırabilir ya da azaltabilir.

3. “Söz söyleyenden dinleyen arif gerek.” atasözüyle anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.

  • Cevap: “Söz söyleyenden dinleyen arif gerek.” atasözü, bir bilginin ya da hikmetin aktarılması için sadece iyi bir anlatıcı değil, aynı zamanda anlayışlı ve bilgili bir dinleyiciye de ihtiyaç olduğunu vurgular.

9. Sınıf Ödev Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 120 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!