Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 192

“9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192 Ödev Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ödev Yayınları Sayfa 192

BİR EVLENME TEKLİF!

Stepan Steparıoviç Çubukof,yaşlı, kurumlu fakat nazik birtopraksahibidir. Bir gün kendisi gibi toprak sahibi olan Ivan Vasilyeviç Lomof ziyaretine gelin Lomof, smokin giymiştin Çubukof’un karşısında ne diyeceğini şaşırır. Çubukof, Lomof’un para istemeye geldiğini düşünür fakat Lomof, Çubukof’un kızı Natalya’ya evlenme teklifi için gelmiştin Çubukof bu duruma çok sevinin Kızı Natalya da Lomof’a ilgi duymaktadır. Çubukof, Natalya’ya haber vermek için Lomof’un yanından ayrılır. Biraz sonra odaya Natalya gelin
Aşağıdaki bölümde Lomof ile Natalya’nm karşılaşması anlatılmaktadır.
NATALYA: Oh, demek yalnız siz varsınız. Hâlbuki babacığım, “İçeri git, bir tüccar gelmiş, cicilerini gösterecek.” dedi. Neyse. Nasılsınız İvan Vasilyeviç?
LOMOF: Teşekkür ederim. Siz nasılsınız, aziz Natalya Stepanovna?
NATALYA: Kıyafetimin kusuruna bakmayın; böyle önlükle çıktım karşınıza. Nohut ayıklıyorduk da. Çoktandır görünmüyordunuz. Oh, lütfen oturun. (Otururlar.) Bir şeyler yemek ister misiniz?
LOMOF: Hayır, teşekkür ederim. Yedim.
NATALYA: (…) Hava da bugün çok güzel ama dün çok yağışlıydı, yanaşmalar çalışamadı. Siz ne kadar ot kaldırdınız ambara? Ben açgözlülük edip hepsini biçtirdim ama şimdi içim pek rahat değil. Yağmur belki iyi gelirdi, değil mi? Beklemeliydim. Fakat siz niye böyle resmî giyinmişsiniz? Yoksa balo falan mı var? Tabiatıyla çok yakışmış olduğunu söylemeliyim. Ama söylesenize niye böyle giyindiniz?
LOMOF: Şey… Görüyorsunuz aziz Natalya Stepanovna, gerçek şu ki, buraya sizden… Şey, bakın dinleyin beni, tabii, sizin için muhtemelen bir sürpriz olacak ve belki de kızacaksınız, fakat… (Kendi kendine) Hay Allah, amma da soğuk burası hpı
NATALYA: Evet, ne demek istiyorsunuz? (Durur.) Evet?
LOMOF: Kısaca anlatmaya çalışacağım. Efendim, biliyorsunuz, aziz Natalya Stepanovna, sizleri çocukluğumdan beri, hatta nasıl derler, tanımak şerefine nail oldum, ailenizi. Malını mülkünü bana miras bırakan müteveffa halam, eniştem ki biliyorsunuz, babanıza ve müteveffa annenize derin bir saygı duyarlardı. Lomoflar, Çubukof-

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Ödev Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 192 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Edebiyat Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!